Kachlová a krbová kamna

Zakoupená kamna vám velice rád přivezu domů a připojím na komín. Na kamna, zakoupená přes nasí společnost Krby Beran, i s instalací můžete uplatnit sníženou sazbu DPH.

Máte možnost vybrat si ze široké nabídky krbových a kachlových kamen od tuzemských i zahraničních výrobců. Ceny se pohybují podle aktuálních cenových nabídek výrobců a dovozců. Kompletní nabídku a detailnější informace o jednotlivých kamnech najdete v odkazech níže. Nabídka se vztahuje nejen na krbová a kachlová kamna, ale mají také velký výběr doplňků mezi nimi i kouřovody, podkladová skla, podkladové plechy a další.romotop

Romotop

Hein

Heinspartherm

Spartherm  Omotherm

OmothermBef Home

Bef Home

Krbová kamna

Nezaberou moc místa, krásně ozdobí interiér a pohodlně vytopí místnost, v níž stojí. Krbová kamna jsou zařízení prostorově zcela nenáročná. Jde o lokální topidlo, které umožní majiteli příjemný pohled do plamenů. Krbová kamna můžete pořídit v moderním i rustikálním designu. Jsou proto vyhovující pro jakýkoliv typ prostoru od rodinného domu, přes chatu až například po zimní zahradu.

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -

Image 4 -


Akumulační sálavá kamna

Nezaberou moc místa, vyhovují pro jakýkoliv typ prostoru, pohodlně vytopí místnost v níž stojí. Můžete je pořídit v moderním i klasickém designu.

Image 0 -

Princip: Akumulační sálavá kamna jsou založena na principu intervalového přikládání (nejčastěji 12 hodinový interval). V praxi to vypadá tak, že jednou za 12 hodin do kamen přiložíte maximální možná dávka paliva a kamna pak do sebe akumulují energii spáleného dřeva. Poté z nich sálá teplo do místnosti po celou dobu až do dalšího přiložení.


Kamna jsou schopna vytvořenou tepelnou energii rozložit na dlouhou dobu a mohou tak sloužit jako topidlo do nízkoenergetického domu. A tak vytváří příjemnou tepelnou pohodu. Plášť kamen je ohřátý na příjemnou teplotu. Při vhodném umístění je možno využít jako hlavní zdroj vytápění v celém domě.

Sporák

Základním principe sporáku je vaření, pečení a sušení. Vedlejším produktem je tepelná energie, pomocí níž dokážeme vytopit kuchyň a někdy i celý dům. Každý sporák je opatřen topeništěm, plotnou, troubou a tahovým systémem.

Na rozdíl od ostatních spotřebičů je dimenzován pro vaření, čemuž je přizpůsobeno i topeniště na malé dávky paliva. Obestavba je tvořena akumulačními materiály (šamot, kachle), které akumulují uvolněnou energii. A formou sálavého tepla předávají do okolí. Je schopen akumulovat přebytečnou energii a uvolňovat ji do okolí. Není vhodný jako primární zdroj topení vzhledem k malému topeništi a nutností častému přikládání. Jeho plášť je příjemně teplý.

Sporák je v tradičním pojetí určen pro chaty, chalupy a jiná starší stavení. V kombinaci s moderními prvky je vhodný i pro současné domy. Těší se již po několik staletí velké oblibě díky chutnějším pokrmům, které lze ve sporáku připravit.

Kontaktujte nás
Jiří Beran

603 831 754
Vše v jednom
První návštěvu a konzultaci máte ode mě zdarma. To platí i pro grafický návrh a nacenění zakázky. Snažím se vám to maximálně ulehčit.
100% záruka kvality
Než vám kamna předám, vždy kontroluji, jestli vše funguje tak, jak má. Zajistím vám také kompletní servis od výrobce.
Nižší sazba DPH
Za peníze, které ušetříte, můžete topit až 2 měsíce zdarma. Využijte toho, že na stavební práce se vztahuje pouze 15% sazba DPH.